Volkswagen Maraton Praha

8. 5. 2011, Praha

Osm a půl tisíce běžců v hlavním závodě, desetitisíce na startu dalších běhů a co hlavně - Staroměstské náměstí plné diváků. Pražský maraton odstartoval po sedmnácté.

D: Komentovat jsem začal hodinu před startem. Procházel jsem mezi diváky a závodníky a kombinací předstartovních rozhovorů v různých jazycích (na další závod musím zapracovat na italštině) a čerstvých informací jsem se snažil rozproudit atmosféru, aby při startovním výstřelu byla na maximu. Když jsem těsně před startem předával slovo, byli běžci pořádně nahecovaní a myslím, že i diváci byli s nimi na stejné vlně. Bezprostředně po doběhu závodu jsem moderoval všechny slavnostní ceremoniály. Letos technika fungovala bez problémů, takže i ceremoniály proběhly v pohodě, i když jsme několikrát těsně před slavnostní famfárou přepisovali jména oceněných, protože se do zázemí dostaly napoprvé špatné podklady. Díky kontrole se ale na stupních objevili přesně ti, kteří si je v závodě vybojovali. Je výborné sledovat doběh nejlepších, kteří bojují (a v kategorii žen úspěšně) o překonání traťového rekordu. Daleko lidštější a těžší je ale boj těch, kteří dobíhají dvě, tři nebo i více hodin po vítězi. U cílové linie jsem zůstal a komentoval až do doběhu úplně posledního závodníka, kterého vítal v cíli bouřlivý potlesk diváků. Na trati byl 6 hodin a 55 minut. V prostoru cíle jsem tak s Janem Rydlem komentoval v češtině, angličtině a francouzštině tři a půl hodiny zatímco dobíhali jednotliví závodníci.
I kvůli teplému počasí se za cílovou fotobuňkou zdravotníci nezastavili. Aspoň na dálku zdravím Neila z Irska, snad už je v pořádku. Snad nejvíc mě dostal více než osmdesátiletý Rus, který několik set metrů před cílem upadl a rozbil si hlavu. Záchranářům ale nedovolil, aby ho ošetřili - nejdřív doběhl do cíle, až pak se si nechal ránu vyčistit a obvázat.
V neděli patřila Praha běžkyním a běžcům a Maraton Praha opět ukázal, že je jedinečný a má své neopakovatelné kouzlo.

<<< zpět

Podobná témata:
Světový pohár ve vodním slalomu v Praze – Troji
Mistrovství světa horských kol 2016 v Novém Městě na Moravě
Pražský mezinárodní maraton a kompletní RunCzech běžecká liga
Moderování v Českém domě na OH v Riu de Janeiru a olympijském parku Rio - Lipno 2016
Předávání cen Technologické agentury
Mistrovství světa ve vodním slalomu 2013
Odborná mezinárodní konference o nakládání s jaderným odpadem
O2 Grand Prix Praha 2013
Mistrovství světa v basketbalu mužů U19
Mattoni 1/2Maraton Olomouc

Similar stories:
1/2 Marathon Usti nad Labem
Grand Prix Prague
Volkswagen Marathon Prague
1/2 Marathon Prague
Tesco Grand Prix Prague

© MaD speakers: Miroslav Lenc & Daniel Stach
web: stachsw.cz | design: Džuny
Veškeré zveřejněné materiály jsou buď majetkem MaD speakers teamu a nebo jsou zveřejněny se souhlasem autora.